Доцільність придбання модульної зерносушарки та критерії ії вибору

    У багатьох господарствах сьогодні вирішують питання з організацією процесу самостійної сушки зібраного врожаю. Муки вибору тут, зрозуміло, додаються автоматично. Протягом цілого року, приблизно раз на місяць спілкувався зі знайомим керівником господарства, який з минулої весни методично підбирав зернову сушарку. Зараз людина начебто визначилася, однак підозрюю, ще не остаточно. Тому буде не зайвим час від часу робити невеликі теми про особливості того чи іншого типу зернових сушарок. На цей раз ми поговоримо про модульні агрегати, які сьогодні користуються стабільною і зростаючою популярністю серед аграріїв

 

   - Для початку слід згадати, що найпоширеніші зерносушарки в США - це саме модульні зерносушарки. Вони мають невеликі габарити, відносно невисоку вартість і оптимальні в співвідношенні ціни і продуктивності. Розмір самої сушарки визначає і невеликі розміри транспортного устаткування: норій, конвеєрів, норійних вишок і галерей, що позитивно впливає на вартість всього комплексу, - пояснює менеджер з продажу компанії «Фарм Агро», дилера GSI, Олександр Котьолкін.

   - Сушарка не живе сама по собі: вона прив'язана до певної інфраструктури. Габарити модуля (як правило, це ширина - 2,5 м, довжина - від 6 до 12 м і висота - 5,5 м) дозволяють його з легкістю встановити на будь-якому току, елеваторі та «вписати» в будь-яку технологічну схему. І при цьому такі зерносушарки мають достатню потужність - до 1000 тонн на добу, якщо мова йде про фермерські зерносушарки, і ще більшу потужність - у комерційних зерносушарок, - пояснює Олександр Володимирович.

   Однак головна перевага зерносушарок цього типу полягає в економічній складовій процесу сушіння зерна.

   - Аграрій має можливістьнову придбати зерсушарку під конкретні потреби господарства, не переплачуючи гроші за непотрібну на цей момент потужність. Сьогодні, наприклад, у нього в обробці тисяча гектарів - він купив зернову сушарку з відповідною потужністю. Якщо розширилися площі господарства, керівник просто докуповує ще один модуль того ж виробника. Монтаж додаткового модуля займає всього лиш робочу зміну. Модуль - це автономна одиниця, яка має власні датчики і систему автоматики, сумісну з комп'ютером першого модуля - тут не потрібно ні під що підлаштовуватися - продуктивність зростає вдвічі або втричі, - підкреслює Олександр Котьолкін.

   Слід акцентувати увагу і на те, що мова йде про сушарки, які здатні за один прохід знизити вологість будь-якої культури з будь-яким показником вологості до базового рівня, завдяки пропуску через зернову масу великих обсягів теплого повітря. Наш експерт вказує, що це можливо навіть коли мова йде про такі складні випадки, як зниження відсотка вологості зерна кукурудзи з показників вище 30% - до 14%. Ще одна дуже важлива особливість цих агрегатів, притаманна виключно модульним зерносушаркам, - можливість їх миттєвого вивантаження.

   - До нас зверталися представники господарства, які вирішили замінити зерносушарку шахтного типу на компактну модульну. Однією з головних причин відмови від попереднього агрегату була висока ймовірність займання маси при сушінні таких культур як, наприклад, соняшник. У конструкції модульної зерносушарки передбачені температурні датчики. Вони в разі виникнення подібної загрози відразу вимикають зерносушарку, та відсилають сигнал оператору, який, натиснувши на спеціальний важіль, розвантажить агрегат буквально за кілька секунд, - каже експерт.

     На які критерії слід звертати першочергову увагу при виборі модульної зерносушарки?

   - В першу чергу на бренд виробника, - радить Олександр Котьолкін. - На жаль, сьогодні ринок України буквально завалений агрегатами низької якості і застарілої конструкції. Не може надійний продуктивний агрегат коштувати в кілька разів дешевше ...

   Аграрії нерідко на це ведуться, а потім неприємно дивуються з того, що зерносушарка і близько не показує заявлених обсягів по продуктивності - це просто викинуті на вітер гроші. Тому я порадив би підійти до питання наступним чином - домовитися з представниками відомого виробника про мінімальну прийнятну ціну. Слід звертати увагу на комплектацію агрегату і на те, наскільки він автоматизований: наявність вологомірів, комп'ютера та матеріал, з якого зроблені зовнішні сита сушарки. Кращий варіант - зовнішні сита з нержавіючої сталі. Проводити сушку за таблицями - це одна справа, а надати всі розрахунки автоматиці - зовсім інше, - зазначає Олександр Володимирович. Також при порівнянні зерносушарок різних виробників необхідно звертати увагу не тільки на табличні наведені цифри: індекс сушарки вказує на кількість модулів, вентиляторів і довжину (кількість секцій) зернової колони.

 

Лідер України

№11-12(93), 2011 р.

Завжди з Вами

ТОВ «Фарм Агро»

E-mail: farmagro@ukr.net

Телефон: З питань продажу +38 (050) 334-13-80

Офіс: +38 (044) 379-20-86, +38 (044) 379-20-88,

+38 (067) 244-55-88